Facebook fan page

facebook

Archiv článků

Kdo je připojen

Právě přítomno: 50 hostů a žádný člen

Rusalka při měsíčku 2018

Pokud naši příznivci, pravidelní návštěvníci našeho webu a facebooku zapátrají v paměti, vzpomenou si, že před 4 lety se uskutečnil první koncert "Rusalky při měsíčku". Několik let se s lety potkalo a letos nazrál čas k uspořádání takové akce. Pravda, s nejlepším termínem (zatmění měsíce) se tento koncert bohužel nepotkal, ale hlavní podmínkou uspořádání této akce je dobré počasí - ta byla naštěstí splněna - a tak se všichni návštěvníci mohli po uvítání odebrat na 18.jamku, kde je na břehu rybníka uvítalo již připravené osvětlené podium.
Všichni hlavní aktéři tohoto koncertu - Věra Kavanová-Poláchová (soprán), Jiří Horčička (klávesové nástroje) a Markéta Doubravská (harfa) - nám uspořádali podívanou, na kterou se jen tak nezapomíná. V její první části nás provedli operou Antonína Dvořáka Rusalka, jejími známými i méně známými zákoutími. Po takovém uměleckém zážitku, z dálky doprovázeném souborem sklízecích strojů, bylo do druhé části potřeba nabrat dalších sil a tak následovala 20-ti minutová přestávka.
Po ní jsme se ponořili do další porce hudby proslulých autorů, jako Adrew Lloyd Weber, Georges Bizet a dalších skladatelů známých árií. Když k tomu přidáme i sólové ukázky umění hry na harfu a klavírních doprovodů, všem bylo líto, že vše má svůj konec a nejinak tomu bylo i při této akci. Ještě závěrečné poděkování a všichni se mohli vydat na cestu domů. A při ní v uších ještě dlouho zněla podmanivá hudba, které byli v uplynulých minutách svědky...

Podium Podium Podium Podium Podium Podium

 

Generální partner                Partneři

 bpbohemia    happy  bohdanec    backbone
Tento web využívá k poskytování služeb cookies. Používáním tohoto webu udělujete souhlas s využitím cookies.
Další informace Souhlasím Nesouhlasím